Szkoła Podstawowa nr 300 w Warszawie

Koło turystyczno-krajoznawcze

Ocena 0/5

Koło turystyczno-krajoznawcze istnieje w naszej szkole od 2005 roku. Chętni uczniowie klas 4-8, (do roku 2014 Gimnazjum), biorąc udział w wycieczkach po Warszawie i okolicy rozszerzają swoją wiedzę o historii, zabytkach i tradycjach naszego miasta.
Koło realizowane jest w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jest to w forma wycieczek, w jedną sobotę w miesiącu.

W ramach Koła byliśmy już na Krakowskim Przedmieściu i w Muzeum Karykatury.  Zwiedziliśmy Pałac  Kultury i okolice (fotoplastykon, taras widokowy, Muzeum Ewolucji i Domu Lalek), odwiedziliśmy ogrody na dachu Uniwersytetu Warszawskiego, poznaliśmy historię Cytadeli Warszawskiej i zamku w Czersku. Ze względu na sytuację epidemiologiczną  (pandemia koronawirusa), Koło musiało zawiesić swoją działalność w roku 2020/2021.

W roku szkolnym 2021/2022 udało nam się wznowić działalność Koła. Zorganizowaliśmy wycieczką śladami Józefa Piłsudskiego (listopad 2021) oraz do Cosmos Muzeum (marzec 2022).

                                                                                                                                                                                        Anna Komorowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności