Szkoła Podstawowa nr 300 w Warszawie

Wycieczka do Krakowa

Ocena 0/5

W dniu 15 maja 2026 r. uczniowie klasy 6d uczestniczyli w wycieczce do pięknego i pełnego historii miasta – Kraków. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania zabytków, kultury oraz niezwykłej atmosfery dawnej stolicy Polski.

Podróż odbyła się pociągiem i już od samego początku wszystkim towarzyszył doskonały humor oraz atmosfera wspólnej przygody.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od spaceru spod Pomnika Grunwaldzkiego w kierunku Barbakanu oraz Pomnika Jana Matejki. Następnie przeszliśmy ulicą Floriańską aż na Rynek Główny, gdzie mogliśmy podziwiać Sukiennice oraz Bazylikę Mariacką.

Podczas pobytu zwiedziliśmy najważniejsze miejsca związane z historią miasta. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie poznaliśmy historię polskich królów i zobaczyliśmy słynnego Smoka Wawelskiego.

Na zakończenie wyjazdu wszyscy świetnie bawili się podczas zabaw i gier w Pixel XL. Był to czas pełen śmiechu, rywalizacji i integracji.

Wycieczka do Krakowa była doskonałą okazją do nauki poprzez zwiedzanie, wspólnego spędzenia czasu oraz zdobycia wielu niezapomnianych wspomnień.

Galeria zdjęć

WhatsApp Image 2026-05-20 at 12.01.56.jpeg WhatsApp Image 2026-05-20 at 12.00.59.jpeg WhatsApp Image 2026-05-20 at 20.10.16.jpeg WhatsApp Image 2026-05-20 at 12.09.01.jpeg WhatsApp Image 2026-05-20 at 12.08.44.jpeg WhatsApp Image 2026-05-20 at 11.58.34.jpeg
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności