Obchody 81 rocznicy zakończenia II wojny światowej
Dnia 8 maja 2026 roku Poczet Sztandarowy SP 300, po raz drugi, brał udział
w centralnych obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa i 81 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.
Uroczystości odbyły się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Oprócz pocztów sztandarowych szkół, związków kombatanckich
i mundurowych, w uroczystościach brali udział kombatanci, żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz duchowni różnych wyznań.
Na początku, o godzinie 12, odbyła się uroczysta zmiana warty, a później były przemówienia i złożenie wieńców. Uroczystość trwała około godziny, była bardzo piękna
i wzruszająca.
Uczniowie 7b oraz jeden uczeń klasy 7a wyrazili gotowość do reprezentowania SP 300 w przyszłym roku.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!