"Przedsiębiorczy pierwszak" - 1b
"Przedsiębiorczy pierwszak"- zabawa w sklep według pomysłu dzieci. Celem było przekazanie podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie aktywności społecznej. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Następnie planowały przestrzeń, ustawiały półki i na nich towary. Podzieliły się rolami, nie zapominając o dostawcach, sprzedawcach, klientach. Przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role, pamiętały o tym, jak się zwracać do klientów i do sprzedawców. Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i przestrzegały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!